מהי ההכשרה הנדרשת עבור נהג אמבולנס?

 
האם אתם מעוניינים לעבוד בתור נהגי אמבולנס? אין ספק שזו לא משרת נהיגה סטנדרטית. התפקיד של נהג אמבולנס הוא חשוב מאד, ולא פעם, הצלת חייו של החולה, תלויה בו ובכישורי הנהיגה שלו. על כן, כמובן שהוצאת הרישיון עבור נהיגה באמבולנס, היא שונה ומורכבת יותר, מאשר הוצאת רישיונות נהיגה אחרים, ולא כל אדם יכול בהכרח לעסוק בתחום. במידה ותצליחו להוציא רישיון - מצפה לכם ללא ספק עבודה מרתקת במיוחד שתהיה תמיד מתגמלת מכל בחינה שהיא. אולם, צריך להתחיל כמובן בצעדים הראשונים, ולהבין מהם התנאים להוצאת הרישיון, וכמובן, מהו תהליך ההכשרה הנדרש עבורכם.
 
להזמנת אמבולנס חייגו אלינו 072-3258873
 

על התנאים וההכשרה שאתם תעברו

 
 
  • מהם תנאי הקבלה? - נתחיל בכך שלא כל אחד בהכרח יעמוד בתנאים הראשוניים כדי להיות נהג אמבולנס, וחשוב שתשימו לב שאתם עומדים בכך, כדי שלא תיגרם לכם עוגמת נפש. קודם כל, עליכם להיות בני 21 לפחות, ובעלי רישיון נהיגה תקף בדירוג B לפחות. כמו כן, עליכם להוציא תעודת יושר. כלומר - להיות ללא עבר פלילי כלל, וזה כולל אפילו תיקים במשטרה שנסגרו מחוסר ראיות או חוסר עניין - אלו יפסלו אתכם מלכהן כנהגי אמבולנס. (אם מדובר על עבירה פלילית שנסגרה לפני יותר מ7 שנים, הדבר בכל זאת יהיה תקין). עליכם גם להיות עם עבר נקי מבחינת עבירות תעבורה, אם כי כאן תנאים מעט יותר מקלים וצריך להיות לכם גיליון נקי במשך שנתיים אחורה בלבד. אם אתם עומדים בכל התנאים הללו שנקבעו, אתם יכולים להיכנס להכשרה.

  • היכן עוברים את ההכשרה? - יש כיום גוף אחד בלבד אשר מכשיר נהגי אמבולנס למשרה שלהם, וזהו מגן דוד אדום. חשוב מאד להבין שגם אם אתם רוצים להיות נהגים בחברה פרטית שמספקת שירותי אמבולנס, זה לא משנה. משרד התחבורה הסמיך את מגן דוד אדום להיות הגוף הבלעדי אשר בכוחו להכשיר את נהגי האמבולנס, הוא מיופה הכוח היחיד לנושא. במגן דוד אדום יבדקו כמובן את הרקע שלכם ואז יבדקו האם אתם יכולים להיכנס להכשרה.
 
 
 
נהג אמבולנס
 
אמבולנס חולון
 
 
 
 
  • מהו משך ההכשרה? - על מנת להיות בתפקיד של נהג אמבולנס, עליכם לעבור את ההכשרה במלואה, והיא ארוכה למדי. החוק קבוע כיום כי מדובר על הכשרה של לא פחות מ132 שעות, ועליכם לקחת חלק בכל ההכשרה. כמובן שהדבר כול לגם תכנים תיאורטיים וגם התנסות מעשית.

  • מה כוללת ההכשרה? - ההכשרה של נהג אמבולנס היא מגוונת מאד. בין השאר, כרבע מהקורס יוקדש להגשת עזרה ראשונה - אתם תוסמכו כמגישי עזרה ראשונה שכן נהג האמבולנס הו אחלק מהצוות הרפואי של האמבולנס לכל דבר ועניין ולעתים עליכם לסייע לצוות המע"רים המתקדמים, גם אם הכשרה שתעברו היא בסיסית יחסית. אתם גם תעברו הכשרה מתקדמת יורת בהמשך הקורס - כולל מתן עירויים, מתן זריקות, וכיו"ב. אתם תעברו תכנים הנגועים ללידות באמבולנסים, טיפול בהתקפי לב וזיהוים, דיני התעבורה, הכירות עם מבנה הפעילות של מגן דוד אדום, הכירות עם עבודתו הביורוקרטית של נהג האמבולנס, וכמובן טיפול בתקלות וביצוע פעולות שוטפות ברכב האמבולנס. כל אלו ביחד, אמורים להכשיר אתכם בסופו של דבר.

  • איך עוברים ומקבלים את הרישיון? - כדי לקבל את הרישיון המיוחל, עליכם לעמוד בשני מבחנים שונים. המבחן הראשון הוא מבחן תיאוריה, ואליו השני הוא מבחן מעשי, שבו בוחן של משרד התחבורה יבחן את הנהיגה שלכם ואת התפעול השוטף.
 

האם זה שווה את ההשקעה?

 
בהחלט כן! זכרו כי כיום הצורך בנהגי אמבולנס הוא צורך עצום ואקוטי, ולכן הדבר מבטיח לכם את המשרה, ואתם תוכלו לבצע עבודה משמעותית במיוחד, שתותיר בכם רושם עז.