כיצד מוציאים רישיון לאמבולנס?

 
אם אתם שוקלים קריירה בתחום הנהיגה, למה שלא תשקלו רישיון לאמבולנס? הביקוש כיום עבור נהגי אמבולנס הוא גבוה למדי, ועל אף שתנאי העבודה הם לעתים מאתגרים מאד, ולא פעם שונים מאד מנהיגה רגילה - מדבור עדיין על עבודה ששכרה בצדה. חשוב עם זאת להבין, שלא כל אדם עם רישיון נהגיה תקף יכול לשמש כנהג אמבולנס, וישנם מספר תנאים מיוחדים להוצאת הרישיון, ועוד מידע מקיף, אשר חשוב לקבל.
 

הדרך להוצאת הרישיון

 
 
  • תנאים בסיסיים - בכדי להוציא רישיון לאמבולנס, על המועמד להיות בן 21, עם רישיון נהיגה תקף, ובעל ותק נהיגה של שנתיים לפחות.

  • תעודת יושר - מאחר שנהג האמבולנס מופקד על חיי אדם במצב קריטי, עליו להיות נקי מכל רישום פלילי או עבירה פלילית. לא מדובר רק על הגשת כתב אישום - אלא אפילו על תלונה אשר נסגרה (למעט סגירה מחוסר אשמה) שהתוכן שלה מעיד על עבר בעייתי, יכולה למנוע את הוצאת הרישיון. יוצאת דופן היא תלונה שנסגרה ולא התבשלה לכדי כתב אישום, ועברו 7 שנים מאז שבוצעה.
 
 
 
הוצאת רשיון לאמבולנס
 
 
 
 
  • ללא בעיות תעבורה - הוצאת רישיון לאמבולנס מותנית בכך שאותו אדם יהיה עם עבר תעבורתי ללא רבב לפחות בשנתיים בטרם ביקש להוציא את הרישיון.

  • תכני הלימוד - בכדי להוציא רישיון לאמבולנס יש צורך לעבור תכני לימוד תיאורטיים מקיפים. התכנים נוגעים לגשת עזרה ראשונה, טיפול בהתקפי לב, לידה באמבולנס, הכרת המכשור שיש בתוך הרכב, נהיגה בתנאי לחץ, איתור תקלות, מילוי הטפסים לאמבולנס, ועוד. סך היקף הלימודים כ132 שעות.

  • מבחנים - לקבלת הרישיון, יש לעמוד במבחן מעשי בנהיגה ברכב והתרשמות הבוחן, וכן במבחן תיאורטי ומענה על שאלות שעסקו בהן בקורס.

  • מי מלמד? - הגוף היחיד אשר רשאי להכשיר כיום נהגים ולספק רישיון לאמבולנס הוא מגן דוד אדום, אשר פועל בתחום של הכשרת הנהגים כבא כוחו של משרד התחבורה.
 

צריכים להזמין אמבולנס פרטי?

 
אם אתם מחפשים נהג אמבולנס עם רישיון תקף לצורכי הובלת חולים או נכים בכל רחבי הארץ, אתם מוזמנים לפנות לחברת אמבולנס פרטי חולון והמרכז חולון והמרכז. החברה מספקת אמבולנס עם צוות מקצועי לכל הארץ, למגוון מטרות, וזמינה עבורכם בכל עת.